Artykuł w czasopiśmie
Brak miniatury
Licencja

ClosedAccessDostęp zamknięty
 

Royen's proof of the Gaussian correlation inequality

dc.affiliationUniwersytet Warszawski
dc.contributor.authorLatała, Rafał
dc.contributor.authorMatlak, Dariusz
dc.date.accessioned2024-01-25T19:28:45Z
dc.date.available2024-01-25T19:28:45Z
dc.date.issued2017
dc.description.financeNie dotyczy
dc.description.volume2169
dc.identifier.doi10.1007/978-3-319-45282-1_17
dc.identifier.issn0075-8434
dc.identifier.urihttps://repozytorium.uw.edu.pl//handle/item/118808
dc.languageeng
dc.pbn.affiliationmathemathics
dc.relation.ispartofLecture Notes in Mathematics
dc.relation.pages265-275
dc.rightsClosedAccess
dc.sciencecloudnosend
dc.titleRoyen's proof of the Gaussian correlation inequality
dc.typeJournalArticle
dspace.entity.typePublication